Bodrum

ŚREDNIO

Bodrum to jeden z popularniejszych kurortów nie tylko zachodniej części Turcji, ale tak naprawdę całego kraju. Leży na półwyspie o tej samej nazwie. Słynie z piaszczystych lub żwirowych plaż, czystego morza, wiatraków i białych domów oraz ładnego widoku na grecką wyspę Kos.

Bodrum

Bodrum, Turcja – © Zielonamapa

Oprócz relaksowania się wśród pięknych okoliczności przyrody, Bodrum oferuje doskonałe zaplecze turystyczne czy kilka ciekawych atrakcji z zamkiem św. Piotra na czele. To tureckie, nadmorskie miasto znane jest również z kultywowania żeglarskich tradycji. Stanowi doskonałą bazę wypadową do jachtingów czy jedniowych eskapad stateczkami wycieczkowymi. Dużym atutem Bodrum jest także przyjemna, niezobowiązująca atmosfera, która od kilku lat przyciąga coraz więcej turystów z różnych stron świata.

Dla kogo?

Jeśli szukasz miejsca, które ma praktycznie wszystko, co jest potrzebne do spędzenia naprawdę udanych wakacji, to rozważ pobyt w Bodrum. To tureckie miasto jest naprawdę wyjątkowe. Przede wszystkim jest bardzo ładne. Dzięki temu, że obowiązuje w nim niska zabudowa, w jego krajobrazie nie straszą gmaszyska wielkich hoteli all-inclusive. Po drugie, znajdziesz tam piękne plaże, tereny spacerowe oraz kilka interesujących zabytków, które urozmaicą Ci pobyt w tym kurorcie. Natomiast wieczorami o dobrą zabawę zadbaję liczne kluby czy puby.