Efez

SPOKO

Większości osób Efezu przedstawiać nie trzeba. O tych antycznych ruinach uczymy się w szkole, a zdjęcia stamtąd oglądamy w podręcznikach do historii. Efez położony jest w bliskim sąsiedztwie nadmorskiego kurortu Kusadasi.

Efez

Efez, Turcja – © Zielonamapa


Każdego roku przyciąga rzesze turystów spragnionych zobaczenia pozostałości tego niegdyś wspaniałego miasta. Efez jest jednym z ciekawszych pod kątem archeologicznym miejsc w Turcji. Na terenie parku znajduje się ogromna ilość najróżniejszych ruin. Do najpiękniejszych należy fasada Biblioteki Celsusa, bardzo często pojawiająca się na fotografiach promujących zarówno park archeologiczny, jak i samą Turcję. Na pobyt w Efezie warto przeznaczyć kilka godzin, bo naprawdę jest tam co zwiedzać.

Dla kogo?

Efez spodoba się nie tylko fanom archeologii. Jeśli do tej pory omijałeś podobne miejsca, to tym razem jednak nie odpuszczaj. Bowiem w Efezie naprawdę można przenieść się w czasie i poczuć atmosferę tego starożytnego miasta. Dodatkowo, dzięki pięknej lokalizacji, sam spacer po ruinach będzie przyjemnością.