Izmir

SPOKO

Położony na północno-zachodnim wybrzeżu Turcji Izmir liczy sobie prawie 3 mln mieszkańców. To czyni go trzecim co do wielkości miastem tego kraju. Niegdyś znane było pod nazwą Smyrna, które nawiązuje do jego starożytnego rodowodu. Izmir jest również drugim, najważniejszym portem Turcji. Turyści cenią sobie jego lokalizację. Stosunkowo blisko z niego do Efezu, czy kurortów Cesme i Kusadasi.

Izmir

Izmir, Turcja – © Zielonamapa

Samo miasto to tętniąca życiem metropolia, w której dużo się dzieje praktycznie 25/7. Znajdziesz tu kilka ciekawych zabytków ze starożytnymi ruinami Smyrny na czele. Jeśli lubisz zakupy, to w Izmirze koniecznie musisz odwiedzić największy, kryty bazar, czyli Kemeralti. Natomiast na spacer udaj się na nadmorską promenadę zwaną Kordon. Wieczorem i nocą rozrywek w Izmirze dostarczają działające tu kluby czy puby. Podsumowując, jest to miasto, w którym każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Dla kogo?

Izmir to przede wszystkim ogromne miasto. Jeśli więc nie przeszkadza Ci duży ruch samochodowy, tłok oraz wielkomiejska zabudowa, wtedy będziesz się tam czuł, jak u siebie. Dodatkowo Izmir zapewnia sporo rozrywek, zarówno tym, którzy chcą pozwiedzać, jak i entuzjastom imprezowania.