Kapadocja

SPOKO

Jednym z bardziej niesamowitych, różnorodnych i pięknych regionów Turcji jest bez wątpienia Kapadocja. Stanowi też, obok Stambułu czy Pamukkale, jeden z głównych, turystycznych wabików na turystów. Bo chyba nie ma osoby, która na swojej podróżniczej liście nie wpisałaby lotu balonem nad Kapadocją?

Kapadocja

Kapadocja, Turcja – © Zielonamapa


Jeśli zaliczasz się do tego grona, to na pewno wizyta w tym zakątku Turcji Cię nie zawiedzie. Startujące przed wschodem słońca balony wraz z fantazyjnie ukształtowanymi skałami tworzą niezapomnianą scenerię. W poszukiwaniu najciekawszych miejsc, skalnych miast i niezwykłych formacji skalnych udaj się do Goreme oraz Uchisar. Dysponując większą ilością czasu możesz też zdecydować się na eksplorowanie nieco dalej położonych miejsc, np. Zelve, Doliny Ihlary czy Selime.

Dla kogo?

Kapadocja jest miejscem, które spodoba się nie tylko fanom lotów balonem. Jeśli cenisz niezwykłe krajobrazy oraz bogatą historię, to koniecznie wybierz się do tego zakątka Turcji. Kapadocja stanowi również niewyczerpane źródło fotograficznych inspiracji. Zabierz więc ze sobą dużo kart pamięci. Na pewno się przydadzą!