Kemer

3.00       Zobacz opinie (3)

Kemer, podobnie jak kilka innych miejscowości na Riwierze Tureckiej, był jeszcze do niedawna senną, rybacką wioską. Obecnie, choć część mieszkańców wciąż trudni się rybołówstwem, większość z nich żyje z turystyki.

Kemer
Kemer, Turcja - © Zielonamapa

Na przestrzeni ostatnich lat w Kemer wyrosły liczne hotele, sklepy czy kluby. Wiele z lokalnych plaż została wyróżniona certyfikatem Błękitnej Flagi. Otrzymują go kąpieliska, które spełniają najwyższe standardy dotyczące ochrony środowiska czy bezpieczeństwa. Atutem miasteczka, oprócz plaż, jest duża ilość zieleni, jaka go otacza. Górskie zbocza wokół Kemer porasta bujna roślinność, która sprawia, że panujący tam klimat jest nieco łagodniejszy. Dodatkowo, kurort ten może być niezłą bazą wypadową do zwiedzania Antalyi.

Dla kogo?

Kemer będzie dobrym wyborem, jeśli szukasz przyjemnego, niezbyt zatłoczonego, nadmorskiego kurortu. Znajdziesz tu wszystko, co potrzebne do udanego wypoczynku. Ładne plaże i widoki, dobre hotele, niezłe restauracje czy kluby.

Zdjęcia

  • Kemer
  • Kemer
  • Kemer
  • Kemer
  • Kemer
  • Kemer
  • Kemer
  • Kemer
  • Kemer
  • Kemer
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Jak łatwo się domyślić, w Kemer najwięcej dzieje się latem. W szczycie sezonu możesz liczyć na wieczorne imprezy i drinki z palemką. Za dnia będziesz mógł wylegiwać się na plaży podziwiając piękne pejzaże.

Największym atutem Kemer są znajdujące się tam plaże. Praktycznie każda z nich oferuje doskonałe zaplecze pozwalające na bezstresowy i komfortowy relaks.

Plaża miejska

Od mariny w kierunku północnym ciągnie się długa, miejska plaża. Jest żwirowa i na sporych odcinkach jest zagospodarowana przez hotele. W jej sąsiedztwie znajdziesz beach bary i restauracje.

Plaża Moonlight

Wzdłuż Parku Moonlight ciągnie się mocno zagospodarowana plaża. Zwykle jest tu dość tłoczno, a jej wąski pasek jest gęsto zastawiony leżakami i parasolami. Morze ma tu turkusowy kolor, a bliskość licznych beach barów skutecznie urozmaica plażowanie.

Plaża Phaselis

Na południe od miasteczka, w uroczej zatoczce, znajdziesz plażę Phaselis. Dodatkowo będziesz tam mógł zobaczyć ruiny likijskiego miasta, któremu plaża zawdzięcza swoją nazwę. Jest ona żwirowa, otoczona lasem piniowym, a woda morska przybiera tu intensywnie niebieski kolor.

Kemer może nie jest najbardziej imprezowym kurortem Riwiery Tureckiej, ale na pewno wieczorami nie można się tu nudzić. O dobrą zabawę dba kilka klubów i beach barów. Najwięcej z nich znajdziesz na terenie Parku Moonlight, na południe od mariny.

Dakapo Beach Club

Dakapo Beach Club działa w niedużej odległości od mariny, na terenie klimatycznego Parku Moonlight. W ciągu dnia możesz wpaść tu na lunch lub drinka. Wieczorem natomiast rozkręcają się tam imprezy, również te z muzyką na żywo. Klub posiada także dostęp do plaży i oferuje ładny widok na okolicę.

Sultan Beach Club

Również na terenie Parku Moonlight znajduje się Sultan Beach Club. To świetny wybór, jeśli chcesz posiedzieć przy drinku, zapalić fajkę wodną i pogadać ze znajomymi. Warto tu wpaść zarówno w przerwie od plażowania, jak i wieczorem.

Zobacz także

Turcja
Co zwiedzić w Turcji?
Turcja
Najlepsze plaże w Turcji
Turcja
Imprezy w Turcji
Turcja
Obiekty natury w Turcji
Turcja
Aktywny wypoczynek w Turcji
Turcja
Poza szlakiem w Turcji
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon