Konya

SPOKO

Konya często bywa opisywana jako najpiękniejsze miasto w Turcji. Oczywiście można dyskutować o tym, czy rzeczywiście jest ładniejsza i ciekawsza choćby od Stambułu. Na pewno ma swoich wiernych fanów, którzy później opisują ją w samych superlatywach. Prawda jest jednak taka, że Konya jest sympatycznym miastem, które posiada sporo zabytków. Jednak większość turystów odwiedza ją ze względu na pokazy wirujących derwiszów.

Konya, Turcja

Konya, Turcja – © zolakoma

Konyę uznaje  się bowiem za stolicę ich zakonu. To tu pochowany jest jego założyciel, a także odbywa się festiwal poświęcony ich tradycjom i kulturze. Będąc w Konyi warto również odwiedzić znajdujące się dwie godziny drogi od niej słone Jezioro Tuz Golu. Można się tam poczuć prawie jak w Boliwii na Salar de Uyuni. Na pewno miejsce to jest niezwykle fotogeniczne i może stanowić przyjemny przystanek w drodze np. do/z Ankary.

Dla kogo?

Na pewno Konya przypadnie Ci do gustu, jeśli lubisz zwiedzać. Tamtejsze zabytki i muzea pozwalają zgłębić historię zarówno miasta, jak i regionu Anatolia. Dodatkowym atutem jest możliwość zobaczenia pokazów wirujących derwiszów.