Kusadasi

SPOKO

Jeszcze nie tak dawno temu położone na południowym wybrzeżu Turcji Kusadasi było dość senną, rybacką miejscowością. Turyści zwykle tu nie zaglądali, koncentrując się na zwiedzaniu pobliskiego Efezu, piciu win z Sirince czy plażowaniu.

Kusadasi

Kusadasi, Turcja – © Zielonamapa

Jednak z czasem Kusadasi zaczęło rozwijać się jako nadmorski kurort. Zabudowane zostało licznymi hotelami, a do znajdującego się tam portu zawijają ogromne statki wycieczkowe, z których na ląd schodzi po kilka tysięcy ludzi dziennie. Kusadasi słynie również z imprezowego stylu życia, gdzie balować można do białego rana. Jednak to nadmorskie miasto oferuje też kilka ciekawych zabytków i może stanowić doskonałą bazę wypadową do znajdujących się w okolicy atrakcji.

Dla kogo?

Kusadasi może być dobrym wyborem, jeśli chcesz mieć różne opcje na spędzenie wolnego czasu. Gdy zapragniesz odpoczynku, będą tu na Ciebie czekać całkiem ładne plaże. Jeśli zdecydujesz się na zwiedzanie, wtedy również będziesz miał w czym wybierać. Natomiast wieczorami czekają tu na Ciebie naprawdę niezłe kluby i puby. Zatem rozrywkę masz gwarantowaną.