Marmaris

ŚREDNIO

Marmaris – już sama jego nazwa przywodzi na myśl miejsce niezwykłe. I rzeczywiście tak jest. To nadmorskie miasto zachwyca przede wszystkim lokalizacją. Morze spotyka się tam z niewielkimi, porośniętymi sosnowymi lasami wzgórzami.

marmaris

Marmaris, Turcja – © Zielonamapa

Do tego w Marmaris znaleźć można naturalny port, który na przestrzeni wieków praktycznie w ogóle nie został przebudowany. Nawet w szczycie letniego sezonu nie spotka się tu takich tłumów, jak np. w Kusadasi. Nieco bardziej kameralna atmosfera niewątpliwie sprzyja wypoczynkowi i pozwoliła rozwinąć się miastu w przyjemny kurort. Marmaris w szczególności upodobali sobie żeglarze, dla których stanowi doskonałą bazę wypadową do wycieczek wzdłuż tureckiego wybrzeża. Natomiast na rodziny z dzieciakami czekają w Marmaris trzy, naprawdę niezłe aquaparki.

Dla kogo?

Jeśli jesteś nastawiony głównie na wypoczynek, leżenie na plażach, krótkie spacery oraz przywiezienie złotej opalenizny, wtedy w Marmaris na pewno Ci się spodoba. Bowiem w samym mieście i jego bliskich okolicach nie ma zbyt wielu atrakcji do zwiedzania. Natomiast znajdziesz tam ładne plaże oraz będziesz miał możliwość wybrania się w rejs stateczkiem wycieczkowym lub wynajętym jachtem.