Oludeniz

SPOKO

Oludeniz (Ölüdeniz) to typowe, nadmorskie, turystyczne miasteczko. Ma jednak to wyjątkowe szczęście, że znajduje się na tej części tureckiego wybrzeża, które określane jest mianem Turkusowego Wybrzeża. I nazwa ta nie jest przesadzona. Rzeczywiście morze ma tam intensywny, turkusowy kolor, który niesamowicie kontrastuje z bielą piasku.

oludeniz

Oludeniz, Turcja – © Zielonamapa.pl

Dodatkowym atutem Oludeniz jest fakt, że znajduje się tuż przy malowniczej lagunie. Dzięki temu miasteczko to jest wymarzonym kierunkiem wakacyjnego wypoczynku. Ale Oludeniz słynie nie tylko z możliwości oddawania się błogiemu lenistwu. Również osoby lubiące aktywnie spędzać czas nie będą się tu nudzić. Z pobliskiej góry Babadag organizowane są loty paralotnią w tandemach. Na sam szczyt da się wejść o własnych siłach, ale startując z Oludeniz trzeba pokonać 1969 m przewyższenia. Natomiast w samym miasteczku można wziąć udział w najróżniejszych, wodnych aktywnościach, jak nurkowanie, narty wodne, parasailing, kajakarstwo morskie czy pływanie na SUP-ach.

Dla kogo?

Jeśli szukasz przyjemnego, niedużego kurortu z pięknymi plażami i rozległymi widokami, wtedy w Ölüdeniz na pewno Ci się spodoba. Miasteczko, choć niewielkie, oferuje również sporo aktywności, które urozmaicą czas pomiędzy plażowanie, spacerami czy popijaniem drinków z palemką.