Stambuł

SPOKO

O Stambule można by napisać dwunasto tomową encyklopedię, a i tak nie wyczerpało by się tematu. Zamieszkuje go prawie 15 milionów mieszkańców, co czyni go największym miastem Turcji. Stambuł jest również jednym z głównych powodów, dla których turyści odwiedzają ten kraj. Posiada bowiem niezliczoną ilość atrakcji i zabytków. Większość z nich koncentruje się w dzielnicy Sultanahmet, gdzie zobaczyć można Błękitny Meczet czy Hagię Sofię.

Stambuł

Stambuł, Turcja – © Shutterstock

Jednak Stambuł nie zaczyna się i nie kończy tylko na tej jednej dzielnicy. Dlatego planując wizytę w tym mieście wygospodaruj przynajmniej kilka dni. Dzięki temu będziesz w stanie wybrać się w niezwykle fascynujący rejs po Bosforze czy odwiedzić Wyspy Książęce. Stambuł jest miastem, w którym nikt nie będzie się nudzić. Po intensywnym zwiedzaniu czeka tu na Ciebie moc wieczornych atrakcji, od pokazów tańca brzucha czy wirujących derwiszy na dyskotekach kończąc.

Dla kogo?

Stambuł to wymarzone miejsce dla każdego, kto lubi zwiedzać i intensywnie spędzać czas. To miasto potrafi uzależnić i po jednej wizycie na pewno zapragniesz tam wrócić. Jednak równocześnie Stambuł może też być męczący. Jest to gigantyczna metropolia, w której jest gwarno niczym w ulu. Jeśli nie przeszkadzają Ci tłumy i harmider, wtedy na pewno będziesz się tam dobrze czuł.