Bukovel

SPOKO

Bukovel jest największym ośrodkiem narciarskim Ukrainy. Położony ok. 300 km od granicy z Polską, oferuje aż 68 km tras zjazdowych. Nowoczesna sieć wyciągów krzesełkowych oraz nartostrad położona jest na trzech wzgórzach. Najwyższe z nich osiąga 1372 m n.p.m. Mikroklimat regionu zapewnia tu śnieżne zimy od grudnia aż do kwietnia, a jeśli naturalnego śniegu jest niewiele, to z pomocą przychodzi rozwinięty system sztucznego naśnieżania. Zdecydowana większość tras w ośrodku ma kolor niebieski, czyli łatwy, ale znajdziesz tu również kilka opcji o większym nachyleniu i kolorach czerwonym lub czarnym.

Bukovel

Bukovel, Ukraina – © Zielonamapa.pl

Całe miasteczko, jak i jego infrastruktura, zostało zaprojektowane pod kątem narciarzy. Przy wyciągach mieszczą się duże parkingi, a nartostrady poprowadzone są specjalnymi pomostami ponad drogami, dzięki czemu będziesz mógł na nartach objechać całą miejscowość dookoła. Poza szaleństwem na stokach kurort oferuje wiele różnych atrakcji, takich jak lodowisko, snowtubing, baseny termalne, ośrodki SPA czy popularne banie. Bukovel warto również odwiedzić latem.  Okoliczne tereny to wspaniałe miejsce na spacer lub wycieczkę rowerową. Podczas upałów będziesz mógł schłodzić się w licznych basenach oraz sztucznym jeziorze. Ludzie, którzy szukają większej dawki adrenaliny, mogą tu skorzystać z najdłuższej tyrolki w kraju, lub pojeździć na rowerze w dobrze przygotowanym bike parku.

Dla kogo?

Jeśli szukasz nowoczesnego ośrodka narciarskiego z dużą ilością tras i do tego w przystępnej cenie, to Bukovel będzie świetnym wyborem. Tutejsze trasy narciarskie są idealne dla początkujących narciarzy, a sam kurort oferuje wiele atrakcji dla całych rodzin. Jeśli denerwują Cię kolejki oraz wysokie ceny polskich ośrodków narciarskich, to spróbuj jazdy na Ukrainie.