Odessa

SPOKO

Odessa jest trzecim, największym miastem Ukrainy. Od dawna ceniona jest przez turystów. A powodów ku temu jest wiele. Przede wszystkim, Odessa położona jest nad brzegiem Morza Czarnego. Długie, piaszczyste plaże i niezła infrastruktura sprawiają, że naprawdę będziesz mógł się tam zrelaksować. Odessa, to również wiele, wspaniałych zabytków. Jej symbolem są Schody Potiomkinowskie, mająca 192 stopnie. Koniecznie zrób sobie na nich zdjęcie!

Odessa

Odessa, Ukraina – © Shutterstock

Zajrzyj również w okolice teatru, kolumnady czy soboru. Odessa jest także ważnym miejscem dla Polaków. Można w niej znaleźć ślady po naszych wielkich rodakach, w tym przede wszystkim po Adamie Mickiewiczu. I choć historia wyziera z różnych zakamarków miasta, to jest to również miejsce mocno idące z duchem czasu. Dlatego w szczególności w sezonie letnim możesz liczyć w Odessie na świetne imprezy. Zarówno te ze świata wyższej kultury, jak i te ciut niższej, jak pląsanie na parkiecie w rytm dyskotekowych hitów.

Dla kogo?

Na pewno Odessę można uznać za dość uniwersalny cel wycieczki. Przede wszystkim dlatego, że miasto oferuje moc atrakcji. Lubisz zwiedzać? Czekają tam na Ciebie liczne zabytki. Chcesz się zrelaksować, opalić i popływać w morzu? Spędź trochę czasu na jednej z czarnomorskich plaż. Masz ochotę poimprezować? Wybierz się do jednego z klubów, działających tak w mieście, jak i na wybrzeżu.