Tenby

ŚWIETNIE

Tenby to kolorowe i pocztówkowe miasto w Walii. To właśnie tutaj domki rybackie mają pastelowe kolory. Znajduje się na zachodnim wybrzeżu zatoki Carmarthen, a także na terenie parku narodowego Pembrokeshire Coast. Całe miasto otoczone jest murami z czasów normańskich. Kiedyś było prężnym centrum tekstylnym oraz jednym z głównych centrów handlowych.

Tenby

Tenby, Walia – © Zielonamapa.pl

Jeśli lubisz plażować, to w Tenby masz w czym wybierać. Koniecznie odwiedź plaże North Beach, Harbour Beach, South Beach i Castle Beach. Warto wiedzieć, że jest to najbardziej nasłoneczniona część regionu.

Na pewno do gustu przypadnie Ci centrum Tenby. Jest to labirynt wąskich uliczek. To tutaj zobaczysz dom kupiecki Tudor Merchant’s House oraz galerię sztuki Art Matters. Z Tenby możesz wyruszyć statkiem na wyspę Caldey, który jest obszarem chronionym, należącym do Zakonu Cystersów. Na wyspie zwróć uwagę na liczne ptaki morskie, w tym maskonury.

Dla kogo Tenby?

Tenby przypadnie Ci do gustu, jeśli lubisz rajskie plaże i klimatyczne miasteczka portowe. W sezonie jest tu spory tłum, więc weź to pod uwagę planując wakacje. W okresie letnim życie nocne kwitnie, więc jest to dobre miejsce, jeśli lubisz imprezować.