Budapeszt

ŚWIETNIE

Budapeszt znajduje się w czołówce europejskich stolic idealnych na city break. Wszystko za sprawą tanich linii lotniczych oraz dogodnych połączeń kolejowych. Jadąc z Polski samochodem, dotrzesz tam bez trudu w ciągu jednego dnia. Na miejscu czeka na Ciebie moc atrakcji. Bo Budapeszt aż kipi od zabytków, muzeów, pięknych, spacerowych miejsc czy zachwycających widoków. Węgierska stolica dwukrotnie wpisywana była na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Budapeszt

Budapeszt, Węgry – © Zielonamapa.pl

Ochroną objęte są m.in. brzegi Dunaju w centralnej części miasta, aleja Andrássy oraz położony na wzgórzu zamek. Zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorami czy w nocy nie będziesz miał tu nawet krótkiej chwili na nudę. Oprócz możliwości zwiedzania, zakosztujesz też w węgierskim życiu nocnym, które nie zaczyna się i nie kończy jedynie na sączeniu wina Egri Bikaver.

Dla kogo?

Budapeszt może być dość uniwersalnym celem podróży. Oczywiście spodoba Ci się w nim, jeśli lubisz intensywnie zwiedzać. Zabytków i muzeów jest tu bowiem pod dostatkiem. Budapeszt to także całkiem imprezowe miasto, w którym bez trudu znajdziesz mnóstwo klimatycznych pubów oraz klubów. A jeśli zmęczy Cię zwiedzanie i nocne pląsy, będziesz mógł zrelaksować się w którymś z parków lub wybrać się w rejs po Dunaju.