Debreczyn

SPOKO

Choć Debreczyn nie jest najpiękniejszym, węgierskim miastem, to mimo wszystko powinieneś rozważyć choćby krótką wizytę w nim. Przede wszystkim położony jest we wschodniej części kraju, tuż obok Parku Narodowego Hortobagy. Może więc stanowić niezłą bazę wypadową do wycieczek po puszcie. Debreczyn posiada też przyjemną starówkę.

Debreczyn

Debreczyn, Węgry – © Shutterstock

Jednak największą atrakcją miasta jest park leśny Nagyerdő. W jego obrębie znajduje się m.in. Aquaticum, czyli aquapark utrzymany w śródziemnomorskim stylu. Będziesz mógł popływać w basenach z termalną wodą, pozjeżdżać na zjeżdżalniach czy zrelaksować się w strefie SPA. Sam park leśny oferuje przepiękne tereny spacerowe. Debreczyn, choć na pierwszy rzut oka jest spokojnym miastem, oferuje też pokaźną ilość świetnych restauracji i pubów. Skosztujesz w nich typowych, węgierskich dań, ale przede wszystkim wybornego, lokalnego wina.

Dla kogo?

Debreczyn jest drugim, największym miastem Węgier. Ale nie oznacza to, że jest tak zatłoczony, jak Budapeszt. Wręcz przeciwnie! Dlatego jeśli szukasz kameralnego, ciekawego i przyjemnego miasta do zwiedzania, to Debreczyn będzie dobrym wyborem. Dodatkowo, będziesz mógł się tam zrelaksować – albo w aquaparku, albo podczas spacerów po leśnych ścieżkach.