Miszkolc-Tapolca

3.29       Zobacz opinie (7)

Miszkolc to jedno z większych Węgierskich miast, które przede wszystkim słynie z unikatowego w skali światowej kąpieliska termalnego. Jego wyjątkowość polega na tym, że baseny kąpielowe znajdują się w tunelach krasowej jaskini. Kompleks Barlangfurdo położony jest na obrzeżach miasta, w jego uzdrowiskowej części Miszkolc-Tapolca. Do dyspozycji są tutaj baseny zewnętrzne, ale największą atrakcją jest kąpiel wewnątrz góry. Korytarze naturalnej jaskini są wypełnione wodą o temperaturze 30-36°C oraz klimatycznie oświetlone. Tutejsze źródła wybijają tak mocno, że miejscami tworzą naturalne bicze wodne. Zarówno woda, jak i powietrze, które wypełnia jaskinie, mają właściwości lecznicze.

Miszkolc-Tapolca
Miszkolc-Tapolca, Węgry - © Zielonamapa

Baseny są bezpiecznym miejscem zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Głównie dzięki temu, że poziom wody nie jest bardzo wysoki. Na miejscu dostępnych jest oczywiście mnóstwo atrakcji, a także sauny i możliwość skorzystania z masaży. Kolejną znaną atrakcją miasta Miszkolc jest imponujący, XIII-wieczny zamek Diosgyor. Obecnie, w odrestaurowanej warowni, możesz zobaczyć liczne wystawy. Ze względu na wspaniałą akustykę miejsca, organizowane są tu liczne pokazy, przedstawienia i koncerty. Koniecznie wejdź na jedną z baszt, z której rozpościera się piękny widok na miasto i okolicę. Miszkolc od zachodniej strony otoczony jest pięknymi Górami Bukowymi, które oferują przyjemne tereny spacerowe.

Dla kogo?

Jeśli lubisz atrakcje wodne, a w szczególności baseny termalne, to musisz odwiedzić Miszkolc i jego niesamowite kąpielisko ukryte wewnątrz góry. W mieście nie tylko będziesz mógł się zrelaksować i zadbać o zdrowie. Czekają tu na Ciebie również interesujące zabytki, a także tereny spacerowe.

Zdjęcia

  • Miszkolc-Tapolca
  • Miszkolc-Tapolca
  • Miszkolc-Tapolca
  • Miszkolc-Tapolca
  • Miszkolc-Tapolca
  • Miszkolc-Tapolca
  • Miszkolc-Tapolca
  • Miszkolc-Tapolca
  • Miszkolc-Tapolca
  • Miszkolc-Tapolca
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Największa atrakcja miasta, czyli baseny termalne w jaskini, otwarte są przez cały rok. Latem, dodatkowo dostępne są baseny zewnętrzne, które oferują więcej atrakcji wodnych. Musisz jednak pamiętać, że w okresie wakacyjnym chętnych na kąpiele będzie bardzo wielu i na kąpieliskach może panować duży tłok. Najlepszym wyborem będzie więc początek czerwca lub wrzesień.

Zobacz także

Węgry
Co zwiedzić na Węgrzech?
Węgry
Plaże na Węgrzech
Węgry
Życie nocne na Węgrzech
Węgry
Uzdrowiska na Węgrzech
Węgry
Poza szlakiem na Węgrzech
©2023 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon