Miszkolc-Tapolca

ŚREDNIO

Miszkolc to jedno z większych Węgierskich miast, które przede wszystkim słynie z unikatowego w skali światowej kąpieliska termalnego. Jego wyjątkowość polega na tym, że baseny kąpielowe znajdują się w tunelach krasowej jaskini. Kompleks Barlangfurdo położony jest na obrzeżach miasta, w jego uzdrowiskowej części Miszkolc-Tapolca. Do dyspozycji są tutaj baseny zewnętrzne, ale największą atrakcją jest kąpiel wewnątrz góry. Korytarze naturalnej jaskini są wypełnione wodą o temperaturze 30-36°C oraz klimatycznie oświetlone. Tutejsze źródła wybijają tak mocno, że miejscami tworzą naturalne bicze wodne. Zarówno woda, jak i powietrze, które wypełnia jaskinie, mają właściwości lecznicze.

Miszkolc

Miszkolc, Węgry – © Shutterstock

Baseny są bezpiecznym miejscem zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Głównie dzięki temu, że poziom wody nie jest bardzo wysoki. Na miejscu dostępnych jest oczywiście mnóstwo atrakcji, a także sauny i możliwość skorzystania z masaży. Kolejną znaną atrakcją miasta Miszkolc jest imponujący, XIII-wieczny zamek Diosgyor. Obecnie, w odrestaurowanej warowni, możesz zobaczyć liczne wystawy. Ze względu na wspaniałą akustykę miejsca, organizowane są tu liczne pokazy, przedstawienia i koncerty. Koniecznie wejdź na jedną z baszt, z której rozpościera się piękny widok na miasto i okolicę. Miszkolc od zachodniej strony otoczony jest pięknymi Górami Bukowymi, które oferują przyjemne tereny spacerowe.

Dla kogo?

Jeśli lubisz atrakcje wodne, a w szczególności baseny termalne, to musisz odwiedzić Miszkolc i jego niesamowite kąpielisko ukryte wewnątrz góry. W mieście nie tylko będziesz mógł się zrelaksować i zadbać o zdrowie. Czekają tu na Ciebie również interesujące zabytki, a także tereny spacerowe.