Pecz

ŚREDNIO

Położony na południu Węgier Pecz (Pécs), określany jest mianem “węgierskiego Wiednia”. To stosunkowo rzadko przez turystów odwiedzane miasto, zachwyca wspaniałą architekturą, imponującymi zabytkami i bardzo malowniczą okolicą. Spacer eleganckimi ulicami Peczu, w słoneczny, letni dzień będzie czystą formą relaksu. Co warto zobaczyć w trakcie pobytu w tym węgierskim mieście? Na pewno Muzeum Porcelany, w którym obejrzysz wiele, niesamowitych eksponatów wykonanych z tego delikatnego materiału.

Pecz, Węgry

Pecz, Węgry – © Shutterstock

Koniecznie przejdź się w okolice katedry oraz placu Széchenyi, na którym stoi kościół wyglądający jak meczet. W mieście znajdziesz też zabytki z listy UNESCO. Są nimi wczesnochrześcijańskie krypty ozdobione wspaniałymi i nieźle zachowanymi freskami. Po najlepsze widoki wybierz się w niewielkie pasmo gór Mecsek, w obrębie którego wznosi się wieża telewizyjna.

Dla kogo?

Jeśli lubisz intensywnie zwiedzać, to Pecz będzie dla Ciebie wymarzonym miejscem. Miasto oferuje naprawdę pokaźną ilość zabytków oraz muzeów. W trakcie wizyty w mieście będziesz mógł także zgłębić historię Węgier, cofając się w czasie aż do IV wieku!