Asyż

ŚREDNIO

Asyż to miasto drugiego, zaraz po świętym Mikołaju (z Rovaniemi), ulubionego świętego – Franciszka. Tam przyszedł na świat i pozostawił po sobie ślady, którymi dziś tłumnie kroczą turyści i pielgrzymi z całego świata. Trudno zwiedzać Asyż w oderwaniu od tych miejsc, miasto całe jest bowiem naznaczone obecnością Franciszka, od punktu jego narodzin przez kaplicę, gdzie usłyszał głos Chrystusa, po kościół, w którym spoczęło jego ciało.

Asyż

Asyż, Włochy – © Zielonamapa

Poza obiektami sakralnymi niewiele pozostaje w mieście do zwiedzania, choć dużą przyjemność dostarcza samo przemieszczanie się labiryntem uliczek wzdłuż ukwieconych fasad domów. Architektura miasta jest niesamowita, niemal jednolita, z dominującym odcieniem beżu. To trudno opisać, to po prostu trzeba zobaczyć!

Dla kogo?

Lubisz zwiedzać miejsca z pierwszych stron przewodników? W takim razie koniecznie dodaj Asyż do swojej listy miejsc must-see! Udaj się do niego także, jeśli podczas zwiedzania, żaden kościół nie ujdzie twojej uwadze. Nie dość, że świątyń jest tam całe mnóstwo, to jeszcze robią niesamowite wrażenie. Miasto stanowi także świetny kierunek dla tych, co lubią się włóczyć wąskimi, urokliwymi uliczkami niedużych miasteczek. Te w Asyżu są do siebie bardzo podobne, co sprawia, że splatają się w niemal jednolitą sieć, w której szybko można się zagubić.