Bergamo

SPOKO

Bergamo wielu osobom kojarzy się z międzynarodowym lotniskiem, na które m.in. z Polski dolecieć można tanimi liniami lotniczymi. Oprócz tego, to włoskie miasto jest świetnym węzłem komunikacyjnym, z którego bez trudu dostać się można praktycznie we wszystkie zakamarki kraju. Czy jednak warto zatrzymać się w nim na dłużej, by również pozwiedzać?

Bergamo

Bergamo, Włochy – © Shutterstock

Okazuje się, że tak. Bergamo ma turystom do zaoferowania całkiem sporą ilość zabytków. Jasne, nie ma ich tu może tak dużo, jak w Rzymie, ale również jest w czym wybierać. Oczywiście najwięcej ciekawych i atrakcyjnych miejsc skoncentrowanych jest w obrębie położonej na wzgórzu starówki otoczonej murami (zwanej Górnym Miastem – Città Alta). Bergamo jest również całkiem widokowym miasta. A co najważniejsze, jeśli będzie pierwszym punktem na Twojej trasie zwiedzania, to od razu będziesz mógł tu zakosztować we włoskim luzie i atmosferze.

Dla kogo?

Planujesz lot do Bergamo? Wygospodaruj też czas na zwiedzanie miasta. Wystarczy pół dnia, by zwiedzić jego największe atrakcje. A z racji dobrego skomunikowania, będziesz mógł później przenieść się do oddalonego o ok. 60 km Mediolanu czy innych, włoskich miast. Bergamo będzie też dobrą propozycją, jeśli cenisz miasta, które nie są aż tak zadeptane przez turystów i udało im się zachować odrobinę więcej autentyczności.