Bolonia

SPOKO

Myśl o Bolonii przypomina o smaku spaghetti po bolońsku, choć, jak twierdzą tamtejsi szefowie kuchni, taka potrawa wcale nie istnieje. Bo słynny sos z mięsem podaje się do makaronu tagiatelle, a nie spaghetti (cóż za ignorancja!).

Bolonia

Bolonia, Włochy – © Shutterstock

Idźmy zatem dalej ze skojarzeniami. Skoro Bolonia, to najstarszy w Europie uniwersytet. W tym przypadku trudno rozminąć się z prawdą. A będąc na miejscu, trudno rozminąć się też z jego pierwotną siedzibą – jest naprawdę zachwycająca. W Bolonii znajduje się także jeden z największych kościołów na kontynencie, piękne i długie arkady (dzięki którym Bolonia bywa nawet nazywana miastem arkad), 23 wieże i Fontanna Neptuna. A to jeszcze nie wszystko!

Dla kogo?

Na wakacjach lubisz poimprezować? W Bolonii będziesz mieć ku temu mnóstwo okazji. To przecież miasto uniwersyteckie, nie mogło w nim zatem zabraknąć przyzwoitych barów i klubów nocnych.  Nie można jednak zapominać, że atrakcyjność Bolonii kryje się przede wszystkim w jej cennych zabytkach. Jeśli zwiedzanie (szczególnie to poza popularnym, turystycznym szlakiem) należy do twoich ulubionych aktywności, z pewnością nie pożałujesz wizyty w Bolonii.