Elba

SPOKO

Elba to jedna ciekawszych ale jednocześnie najmniej docenianych, włoskich wysp. Leży w obrębie Toskanii i zachwyca pod kątem przyrodniczego bogactwa. Odkryto to ok. 250 różnych minerałów. Porasta ją wiele endemicznych roślin, w tym winorośle. Oprócz tego, na turystów czeka tu pokaźna ilość plaż, a mocno urozmaicona linia brzegowa gwarantuje cudowne widoki.

Elba

Elba, Włochy – @ Shutterstock

Oprócz tego na Elbie znajduje się kilka naprawdę uroczych miasteczek, z Marcianą czy Portoferraio. Na wyspie znajduje się sporo ciekawych muzeów czy zabytków. Elba to także ciekawa propozycja dla fanów trekkingów. Popularnym celem wycieczek jest Monte Capanne – najwyższy szczyt wyspy mający 1019 m n.p.m. Oferuje spektakularne widoki. Ale jeśli nie lubisz górskich wędrówek, wtedy możesz go zdobyć mocno specyficzną kolejką linową, która zamiast typowych krzesełek lub gondoli oferuje przejażdżkę w… żółtych koszach. Elba cieszy się również uznaniem wśród rowerzystów – zarówno tych lubiących rekreacyjną jazdę, jak i tę nieco bardziej ekstremalną.

Dla kogo?

Elba zachwyca przede wszystkim krajobrazami oraz naturalnym pięknem. Jeśli zależy Ci na obcowaniu z przyrodą oraz widokami, wtedy wybierz się na tę włoską wyspę. Elba spodoba się te plażowiczom. Czeka tu na nich kilkadziesiąt plaż. Jeśli preferujesz aktywną turystykę, wtedy będziesz mógł wędrować po tutejszych malowniczych górach.