Erice

SPOKO

Na wschód od Trapani, na malowniczych wzgórzu leży miasteczko Erice. Choć niewielkie, jest jednym z bardziej zaskakujących miejsc całej Sycylii. I to nie tylko przez wzgląd na lokalizację, która gwarantuje niezapomniane widoki zarówno na wnętrze wyspy, jak i jej wybrzeże oraz morze. Erice może się pochwalić spójną, kamienną, średniowieczną zabudową.

Erice

Erice, Włochy – © Zielonamapa

Wąskie, brukowane uliczki wiją się między budynkami, pozwalając przyjrzeć się codziennemu życiu mieszkańców. Do najważniejszych atrakcji Erice należy zamek – Castello di Venere, zbudowany w miejscu starożytnej świątyni Wenus. Oprócz tego, znajdziesz tam uroczy kościół św. Urszuli oraz kilka charakterystycznych bram prowadzących w obręb miejskich murów. Dodatkowo, spacerując po Erice dotrzesz do licznych punktów widokowych, które pozwolą Ci spojrzeć na miasteczko z różnych perspektyw.

Dla kogo?

Bez wątpienia Erice będzie ciekawą propozycją dla fanów średniowiecza. Podczas wizyty w miasteczku odbędziesz swoistą podróż w czasie. Głównie za sprawą świetnie zachowanej architektury m.in. z XII wieku. Erice przypadnie Ci do gustu również wtedy, gdy lubisz spacery oraz rozległe widoki.