Erice

ŚREDNIO

Erice to mityczne miasto położone w chmurach. Dosłownie, gdyż wysokość nad poziomem morza zapewnia stałe zachmurzenie. Mieszka tutaj może z 600 ludzi, ale jest od cholery wycieczek. Wszyscy przybywają by ujrzeć panoramiczny widok z góry Mt Eryx. To jeden z najbardziej spektakularnych wzgórz w całych Włoszech. Najwspanialszy punkt widokowy znajduje się przy Giardino del Balio. Możesz z niego dostrzec San Vito Lo Capo, czyli najwspanialszy kurort na Sycylii. Żeby dostać się do Erice musisz wbić się na kolejkę linową z miasta Trapani. Historycznie mieścił się tutaj jeden z najstarszych burdeli na skale. Wszystko ku czci bogini Wenus. I nawet pomimo wielu inwazji wszystko przetrwało… Cóż, burdel by się na skale nie utrzymał?

Dla kogo?

Warto się tu wybrać w dobrą pogodę, gdyż to średniowieczne miasto jest tak pięknie położone, że byle chmurka może zepsuć efekt. Polecam w trakcie podróży po Sycylii, jako jednodniową wycieczkę.

Wyspa Sycylia

Z racji na swoje rozmiary, podzieliliśmy Sycylię na kilka mniejszych części. Opisy każdej z nich znajdziesz, gdy odwiedzisz San Vito lo Capo, Taormina, Cefalu, Erice.