Jezioro Garda

SPOKO

Jezioro Garda (Lago di Garda) zwykle walczy z Jeziorem Como o pierwsze miejsce na podium w rankingach popularności. Oba akweny są wyjątkowe i każde z nich ma swoje atuty. Jednak Garda wydaje się być nieco bardziej uniwersalnym kierunkiem. Bowiem bez względu na to, jaki styl podróżowania preferujesz, w tym zakątku Włoch będziesz miał co robić.

Garda

Jezioro Garda, Włochy – © Shutterstock

Jezioro Garda oferuje idylliczne krajobrazy, w których dominuje nie tylko woda, ale i góry, a dokładniej Południowe Alpy Wapienne. Nad brzegiem akwenu przycupnęły liczne, mniejsze bądź większe miejscowości, oferujące doskonałą bazę noclegową, gastronomiczną, ale również sporą ilość zabytków i atrakcji. Do najpopularniejszych należy Sirmione czy Desenzano. Jeśli zapragniesz się zrelaksować, będziesz mógł zatrzymać się na jednej z licznych plaż. Natomiast, gdy preferujesz nieco bardziej aktywne spędzanie wolnego czasu, wtedy okolice Jeziora Garda pozwolą Ci na uprawianie licznych sportów wodnych, kilku rodzajów kolarstwa, ale również na przemierzanie górskich szlaków czy nieco bardziej rekreacyjne spacery.

Dla kogo?

Jezioro Garda przypadnie do gustu różnym typom turystów. Lubisz zwiedzać? W takim razie nad jeziorem będziesz mógł zwiedzić kilka, uroczych miasteczek z Sirmione na czele. A na dodatek, nieopodal akwenu znajduje się Werona. Jezioro Garda cieszy się ogromną popularnością wśród rowerzystów czy górołazów. Akwen to także liczne plaże, które pozwolą Ci na wypoczynek po zwiedzaniu lub aktywniejszym eksplorowaniu okolicy.