Gargano

SPOKO

Park Narodowy Gargano (Parco Nazionale del Gargano) obejmuje swymi granicami półwysep o tej samej nazwie, znajdujący się w południowo-wschodniej części Włoch, powyżej Bari. Region ten nie jest aż tak oblegany przez turystów, dlatego może być idealnym kierunkiem, jeśli poszukujesz ciszy i spokoju.

Gargano

Gargano, Włochy – © Zielonamapa

Ale oprócz tego w Parku Narodowym Gargano odnajdziesz też wyjątkowo piękne i nietuzinkowe krajobrazy oraz liczne, urocze miasteczka. Do najładniejszych zalicza się Vieste – białe miasto położone nad brzegiem morza, częściowo ponad klifami, z gąszczem fotogenicznych, wąskich uliczek. Warto też zajrzeć do Peschici oraz do San Giovanni Rotondo, z którego pochodził Ojciec Pio. Oprócz możliwości zwiedzania, Park Narodowy Gargano pozwala także na podziwianie niezwykłych formacji skalnych oraz na wypoczynek na jednej ze wspaniałych plaż. Spokojnie możesz spędzić tu nawet tydzień i nie nudzić się ani przez chwilę!

Dla kogo?

Park Narodowy Gargano to przede wszystkim doskonała propozycja dla entuzjastów wspaniałych krajobrazów i przyrody. Jeśli lubisz zwiedzać, wtedy również znajdziesz tu dla siebie ciekawe miejsca do odwiedzenia. A gdy dodatkowo chciałbyś się też zrelaksować, to będziesz mógł się zaszyć na jednej z tamtejszych plaż.