Otranto

SPOKO

Otranto leży w regionie Apulia, na południowy-wschód od Lecce. To miasto o mocno burzliwej przeszłości. A wszystko za sprawą Turków, którzy pod koniec XV wieku, przez trzynaście miesięcy, okupowali Otranto. Niestety wymordowali też 800 obrońców miasta, których szczątki zobaczyć można w przeszklonych gablotach zdobiących ściany miejskiej katedry.

Otranto

Otranto, Włochy – © Shutterstock

Co ważne, w 2013 roku Benedykt XVI ogłosił światu decyzję o kanonizacji męczenników. Sama świątynia jest obok zamku jedną z ważniejszych atrakcji Otranto. Miasto jest też ciekawym kierunkiem dla Polaków. Bowiem w 1836 roku zawitał tu Juliusz Słowacki. Otranto potraktował jako przystanek przed dalszą podróżą na Korfu. Czy oprócz zwiedzania miasto oferuje jakieś inne atrakcje? Jasne, że tak. A są nimi przede wszystkim całkiem przyjemne i malowniczo położone plaże.

Dla kogo?

Wizyta w Otranto będzie nie lada gratką dla fanów historii. Miasto przypomina o swych trudnych dziejach i wydarzeniach sprzed stuleci. Jeśli lubisz zwiedzać, to spacer po zadbanej starówce będzie dla Ciebie przyjemnością samą w sobie. Otranto i jego okolice przypadną też do gustu plażowiczom.