Rimini

3.57       Zobacz opinie (14)

Rimini to popularny, włoski kurort położony nad Morzem Adriatyckim, który słynie z jednej z najpiękniejszych plaż we Włoszech, luksusowych hoteli oraz intensywnego życia nocnego. Nie jest też pozbawiony wartościowych zabytków z czasów starożytnych i średniowiecza. Tak historia miesza się tam ze współczesnym stylem życia, a architektura z pięknem wybrzeża Adriatyku.

Rimini
Rimini, Włochy - © Zielonamapa

Dla kogo?

Rimini spodoba ci się, jeśli lubisz wypoczywać w modnych kurortach z pięknymi plażami i bujnym życiem nocnym. Miasto ze swoimi kilkoma zabytkami nie zawiedzie cię też, gdy nabierzesz ochoty na zwiedzanie.

Zdjęcia

  • Rimini
  • Rimini
  • Rimini
  • Rimini
  • Rimini
  • Rimini
  • Rimini
  • Rimini
  • Rimini
  • Rimini
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Między czerwcem a wrześniem w Rimini panują upały sprzyjające wylegiwaniu się na plaży. Z zamiarem zwiedzania lepiej wybrać się do kurortu w kwietniu, maju lub październiku.

Jak dojechać?

Do Rimini można się dostać samolotem z Warszawy. Port lotniczy znajduje się 6 km do miasta. Inną opcją jest przelot do oddalonej o 115 km Bolonii i stamtąd przejazd pociągiem lub autobusem do nadmorskiego kurortu.

Muzeum Miejskie

Muzeum Miejskie zyskało rozgłos dzięki cennej kolekcji rzymskiej, która obejmuje eksponaty znalezione w dwóch rzymskich willach. Można wśród nich zobaczyć m.in. mozaiki i największą na świecie kolekcję starożytnych narzędzi chirurgicznych, pochodzących z Domus del Chirurgo, rzymskiej willi należącej do chirurga. Niemałą atrakcją jest także Pinacoteca oraz “Księga Snów” ze szkicami Felliniego. Poza tym na uwagę zasługuje sama siedziba muzeum zorganizowana w XVIII-wiecznym klasztorze.

Świątynia Malatesty

Świątynia Malatesty jest najcenniejszym zabytkiem Rimini. Powstała w wyniku przebudowy gotyckiego kościoła św. Franciszka. Jej fasada nigdy nie została ukończona, mimo to uznaje się ją za arcydzieło architektury włoskiego renesansu. Łatwiej w to uwierzyć po wejściu do środka, gdzie wrażenie robią wysokie kaplice w kształcie arkad znajdujących się wzdłuż obu boków budynku. Kryją się w nich freski i rzeźby, a na szczególną uwagę zasługuje krucyfiks Giotto. Świątynia powstała z inicjatywy Sismondo Malatesty, dowódcy wojskowego i mecenasa sztuki, do którego ze względu na liczne przestępstwa przylgnął przydomek Wilk z Rimini.

Zamek Sismondo

Miasto zawdzięcza Malateście jeszcze jeden cenny zabytek – Zamek Sismondo z XV w. Fortyfikacja, choć w wyniku licznych przebudów straciła na świetności, wciąż pozostaje ozdobą centrum Rimini, przypominając o potędze słynnego Wilka z Rimini. Obecnie budowla składa się z 4 części: skrzydła Isotta, centralnego korpusu usług, dużego dziedzińca i reprezentacyjnego Maschio. Jest miejscem wydarzeń kulturalnych.

Most Tyberiusza

Inicjatorem budowy mostu w Rimini był cesarz August, ale dzieło dokończył dopiero jego następca Tyberiusz, o czym świadczą wyryte na boku obiektu inskrypcje. To obecnie jeden z najstarszych zabytków w Rimini. Liczy prawie 2000 lat i co ciekawe, jest nadal użytkowany. Rozciąga się z niego piękny widok na miasto.

Łuk Augusta

August nie pozostawił po sobie w Rimini mostu, ale o jego panowaniu przypomina jeszcze cenniejszy zabytek – najstarszy zachowany łuk triumfalny z okresu Cesarstwa Rzymskiego. Powstał w 27 r. p.n.e. jako zwieńczenie drogi biegnącej z Rzymu i jednocześnie początek traktu poświęconego cesarzowi Augustowi.

Dzielnica San Giuliano

Dawna dzielnica rybacka w Rimini odzyskała drugie życie, stając się najbardziej kolorową częścią miasta. Tworzą ją wąskie uliczki, biegnące wzdłuż ozdobionych kwiatami i barwnymi muralami domów, a całość robi niesamowite wrażenie.

Plaża Rimini

Plaża w Rimini jest uważana za jedną z najpiękniejszych we Włoszech. Zachwyca przede wszystkim rozmiarem – liczy aż 15 km długości i w niektórych miejscach nawet 150 m szerokości. Dzieli się na numerowane wejścia, do których dostęp w większości jest płatny. Płaci się tam głównie za wysoki komfort wypoczynku i świetną infrastrukturę turystyczną, obejmującą: restauracje, wypożyczalnie leżaków i sprzętu wodnego, boiska do gry w siatkówkę, place zabaw. Za darmo można wypocząć jedynie na plaży nr 1, między delfinarium a portem. Nie jest ona zbyt duża i bywa zatłoczona.

Baia Imperiale

Baia Imperiale nie ma sobie równych w Rimini. To modna i największa w mieście dyskoteka, która cieszy się renomą w całej Europie. Klub ma 5 sal o niebanalnej aranżacji inspirowanej stylem rzymskim. Najsilniejszym magnesem dla imprezowiczów jest tam jednak zróżnicowany, muzyczny repertuar, odpowiadający nawet najbardziej wymagającym gustom.

Carnaby Club

Carnaby Club to jeden z najstarszych i najpopularniejszych klubów w Rimini, który może pomieścić nawet 1000 osób. Podzielony na 3 sekcje, zaprasza do zabawy w rytmie różnych gatunków muzyki: hip-hopu, dance, house, electro, Rock’n’Rolla, latino.

Coconuts

Coconuts przyciąga tłumy atrakcyjnym położeniem przy plaży i starannie dobranym muzycznym repertuarem. Na jego dwóch parkietach rządzą współczesne przeboje i latynoskie rytmy, a przy brze królują wyśmienite koktajle.

Rock Island

Świetnie położony klub na molo z widokiem na morze rozciągające się za przeszklonym wnętrzem. Lokal ocieka elegancją, a jego wnętrze pulsuje w rytmie rocka, co gwarantuje imprezy na najwyższym poziomie.

Bagno Tiki 26

Świetny klub plażowy przy wejściu nr 26. Luźna atmosfera, smaczne jedzenie, najlepsze drinki i muzyka w gatunkach house i latino są najlepszą reklamą tego miejsca. Często odbywają się tam także wydarzenia towarzyszące, np. pokazy mody.

Zobacz także

Włochy
Co zwiedzić we Włoszech?
Włochy
Najpiękniejsze plaże we Włoszech
Włochy
Życie nocne we Włoszech
Włochy
Parki narodowe we Włoszech
Włochy
Aktywnie we Włoszech
Włochy
Poza szlakiem we Włoszech
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon