San Vito lo Capo

ŚWIETNIE

San Vito lo Capo jest według samych Sycylijczyków najpiękniejszą plażą na wyspie. Oczywiście są gusta oraz guściki, ale nie sposób przecenić piękna tego miejsca. Sama plaża w San Vito lo Capo jest zlokalizowana w zatoce, co osłania ją od wiatru i sprzyja wypoczynkowi z dziećmi. W okolicy znajduje się też ścianka do wspinaczki skałkowej, gdzie pod okiem instruktorów można spróbować swoich sił. W regionie możesz też spróbować nurkowania, żeglarstwa oraz kitesurfingu. Tylko nie w samej zatoce, bo ta jak już wspomniałem jest osłonięta od wiatru. Na jej krańcach stoją zacumowane kutry rybackie.

San Vito lo Capo

San Vito lo Capo, Włochy – © Shutterstock

Dla kogo?

Właśnie w San Vito lo Capo znajduje się najpiękniejsza plaża na Sycylii. To chyba wystarczy jako reklama. Polecam się tam wybrać poza sezonem. To przecież Sycylia, gorąco jest jeszcze późną jesienią i wczesną wiosną. Na miejscu sporo szkółek do nurkowania oraz jedna do wspinaczki skałkowej.

Wyspa Sycylia

Z racji na swoje rozmiary, podzieliliśmy Sycylię na kilka mniejszych części. Opisy każdej z nich znajdziesz, gdy odwiedzisz San Vito lo Capo, Taormina, Cefalu, Erice.