San Vito

SPOKO

San Vito Lo Capo to niewielka, nadmorska miejscowość położona w północno-zachodniej części Sycylii, w bliskim sąsiedztwie Trapani. Z czego słynie? Przede wszystkim z przepięknych plaż z białym, miękkim i delikatnym piaskiem. Ich walory doceniane są nie tylko we Włoszech, ale i na świecie. W efekcie San Vito Lo Capo pojawia się w zestawieniach najładniejszych plaż całego globu.

San Vito lo Capo

San Vito lo Capo, Włochy – © Shutterstock

Plaże w połączeniu z intensywnie niebieskim kolorem krystalicznie czystego morza oraz skalistymi wzgórzami przywodzą na myśl Karaiby. Z tego też powodu San Vito Lo Capo stanowi popularny cel wakacyjnego wypoczynku. Fakt, musisz liczyć się z tym, że w sezonie letnim będą tam tłumy. Ale i tak warto. Bowiem San Vito Lo Capo to iście rajskie miejsce.

Dla kogo?

Szukasz idealnego miejsca na leniwe wakacje w pięknych okolicznościach przyrody? W takim razie zdecyduj się na pobyt w San Vito Lo Capo. Czekają tam na Ciebie jedne z najlepszych plaż nie tylko Sycylii, ale i całych Włoch. Okolica przypadnie też do gustu fanom wspaniałych krajobrazów.