Sardynia

ŚREDNIO

Sardynia jest drugą co do wielkości włoską wyspą, która skupia w sobie piękno surowej i potężnej natury oraz cywilizacyjne bogactwo sprzed wielu wieków. Przez wielu bywa nazywana Wyspą szczęśliwości. I bardzo słusznie, bo czy można nie czuć się szczęśliwie w miejscu, które kąpie się w słońcu przez 300 dni w roku? Sekret Sardynii kryje się jednak nie tylko w jej klimacie, ale przede wszystkim naturalnym pięknie. Perełką wyspy są niesamowite formacje skalne i bajkowe plaże, usiane na 2 tys. km wybrzeża, którego najpiękniejszą część stanowią szmaragdowe wybrzeże Costa Smeralda i okolice miasteczka Villasimius.

Sardynia Beunei

Cala Goloritze, Sardynia, Włochy – © citizendick

Dla kogo?

Na Sardynii każdy znajdzie coś dla siebie. Chętnie zwiedzasz? Na wyspie urokliwych miast z zabytkami sprzed wieków jest bez liku. A może wolisz plażować? Tam znajdziesz najpiękniejsze, włoskie plaże, a przy nich groty i jaskinie, czyli to, co amatorzy surowej przyrody lubią najbardziej. Nie zabraknie też dla ciebie atrakcji, jeśli należysz do wytrwałych imprezowiczów.     

Wyspa Sardynia

Z racji na swoje rozmiary, podzieliliśmy Sardynię na kilka mniejszych części. Opisy każdej z nich znajdziesz, gdy odwiedzisz Cala Goloritze, Pelosa, Costa Smeralda.