Sycylia

SPOKO

Słoneczna Sycylia jest największą wyspą na Morzu Śródziemnym. Polacy ją uwielbiają, bo przez 300 dni w roku świeci na niej słońce, plaże przypominają karaibskie krajobrazy, urokliwe miasta zachwycają zabytkami, a wino nigdy się nie kończy. Poza napojem bogów wakacjom na Sycylii dodaje smaczku delikatne poczucie niepokoju płynące z potężnej Etny, którego wcale nie łagodzą opowieści o sycylijskiej mafii. Na wyspie atrakcje wydają się nie mieć końca, a jeden pobyt z pewnością nie wystarczy na poznanie jej w całości. Oto, co szczególnie warto zobaczyć!

Sycylia Taormina

Taormina, Sycylia, Włochy – © nbcornwall

Dla kogo?

Sycylia to wyspa dla każdego. Jeśli lubisz kąpać się w promieniach słońca, ciepłej wodzie i pięknej scenerii, plaże przyciągną cię na długie godziny. A może zamiast leniuchowania, wolisz intensywne zwiedzanie? Sycylia jest usiana pięknymi miasta z bogatą historią zaklętą w zabytkach. Są to zarówno miejsca z pierwszych stron przewodników, jak i zapomniane przez turystów. Wyspa pozwoli ci także odkrywać piękną naturę, a wieczorem bawić się w klubach do bladego świtu.

Wyspa Sycylia

Z racji na swoje rozmiary, podzieliliśmy Sycylię na kilka mniejszych części. Opisy każdej z nich znajdziesz, gdy odwiedzisz San Vito lo Capo, Taormina, Cefalu, Erice.