Taormina

ŚREDNIO

Taormina w sezonie letnim zamienia się w turystyczną stolicę Sycylii. Turyści tłumnie do niej ściągają, bo to synonim luksusu i wyznacznik wysokiego statusu społecznego. W dobrym tonie jest się tam pokazać, a później pochwalić zdjęciami na Instagramie. Stąd tak wiele w mieście hoteli z pięcioma gwiazdkami, prywatnych plaż, eleganckich butików i ekskluzywnych restauracji.

Taormina, Włochy

Taormina, Włochy – © Shutterstock

Zza luksusu i snobistycznej atmosfery nieśmiało spozierają zabytki z różnych wieków – niemi świadkowie burzliwej historii miasta. To dzięki nim Taormina może się dzisiaj pochwalić jedną z najpiękniejszych starówek na Sycylii, której uroku dodaje położenie wysoko nad poziomem morza. Za jego sprawą miasto zamienia się w ogromny punkt widokowy na Morze Jońskie i majestatyczną Etnę.

Dla kogo?

Taormina to dobry kierunek dla osób, które lubią czasem się skusić na odrobinę luksusu na wakacjach. Na plażowiczów czekają piękne i eleganckie, chociaż żwirowe plaże. Znacznie więcej atrakcji znajdą dla siebie amatorzy zwiedzania i drogich zakupów. W Taorminie jest też co robić wieczorem. Częściej od głośnej dyskoteki trafi się jednak klimatyczny bar. Jeśli lubisz zatem łączyć zwiedzanie z wylegiwaniem się na plaży, a wieczorem odpocząć przy koktajlu, koniecznie rozważ wizytę w Taorminie.

Wyspa Sycylia

Z racji na swoje rozmiary, podzieliliśmy Sycylię na kilka mniejszych części. Opisy każdej z nich znajdziesz, gdy odwiedzisz San Vito lo Capo, Taormina, Cefalu, Erice.