Jak to działa?

Czym jest Zielonamapa.pl?

Zielonamapa.pl to przewodnik po Ameryce Południowej i Europie, który pokazuje miejsca w danym kraju, podzielone na kategorie zgodne z Twoimi preferencjami. Lubisz plażować i imprezować? A możesz wolisz zwiedzanie lub aktywny wypoczynek wśród natury? Tutaj znajdziesz kierunki odpowiadające Twojemu stylowi podróżowania!

Zielonamapa.pl jest jednym z najbardziej opiniotwórczych serwisów podróżniczych w Polsce. Pozwala zaoszczędzić czas na planowaniu podróży, przeglądaniu grup na Facebooku, przewodników i blogów podróżniczych. Tutaj w szybki sposób dowiesz się, czy dane miejsce jest odpowiednie dla Ciebie oraz co na jego temat sądzą inni podróżnicy. Obecnie opisaliśmy 1400 destynacji turystycznych z 67 krajów.

Dodawaj opinie i zgarniaj nagrody

Większość serwisów podróżniczych (na przykład TripAdvisor) nagradza swoich użytkowników za tworzenie treści bezwartościowymi odznaczeniami. Zielonamapa.pl oferuje Ci realne nagrody w postaci pocztówek z całego świata lub książek podróżniczych. Za każde 5 dodanych opinii do mapy otrzymujesz od nas niespodziankę. Dowiedz się więcej

Jak się poruszać po stronie?

U góry strony znajdziesz wyszukiwarkę. Wystarczy, że wprowadzisz nazwę miejsca, które Cię interesuje i zatwierdzisz je Enterem. Możesz tam wpisać zarówno nazwę miasta, jak i nazwę kraju. Dodatkowo możesz kliknąć dane miejsce na mapie. Kolejne kliknięcie w dymek z nazwą miejsca spowoduje otwarcie strony. Możesz też szybko nawigować między państwami, klikając w dany kraj na mapie, a następnie ponownie klikając w dymek.

Nie mogę znaleźć miejsca, którego szukam

Póki co na Zielonamapa.pl znajdziesz miejsca z Ameryki Południowej i Europy. Jeżeli interesują cię inne kierunki, śledź nas uważnie, bo w przyszłości planujemy opisać także pozostałe kontynenty.
Naszą podstawową zasadą jest jakość, a nie ilość, dlatego na Zielonej Mapie umieściliśmy wyłącznie najciekawsze miejsca w danym kraju. Jeśli jednak zależy Ci na tym, aby konkretny kierunek znalazł się w naszym serwisie, napisz do nas.

Jak działają kategorie na mapie?

Do wyboru masz jedną z 7 kategorii. Pierwszą jest Top. Jak się pewnie domyślasz, kryją się za nią największe atrakcje w danym kraju. Druga to Zwiedzanie – oznacza miejsca z zabytkami, muzeami i wspaniałą architekturą. Następnie znajdziesz Życie nocne. Tak określiliśmy najbardziej imprezowe miejsca w danych krajach. Kategoria Natura prezentuje najpiękniejsze parki narodowe, cuda natury i atrakcje przyrodnicze.
Dla plażowiczów przygotowaliśmy kategorię Plaże, za którą ukryliśmy najlepsze miejsca na łapanie promieni słonecznych. Z kolei kategorię Aktywnie stworzyliśmy z myślą o osobach uwielbiających aktywność fizyczną, sporty wodne, zimowe i ekstremalne. Na deser wskazujemy miejsca poza szlakiem, do których nie dociera masowa turystyka oraz rejony opuszczone lub trudno dostępne.

Znalazłem nieprawdziwe informacje

Jeśli znalazłeś lub znalazłaś nieprawdziwą albo nieaktualną informację, napisz do nas. Będziemy bardzo wdzięczni za jakąkolwiek pomoc przy tworzeniu serwisu. Wszystkie teksty ze strony przejdą niebawem korektę, więc wyeliminujemy błędy składniowe oraz literówki.

Jak dodać linka w dziale "Na blogach"?

Nie możesz dodać linku na własną rękę. Jeśli posiadasz bloga podróżniczego i uważasz, że wyczerpuje on dany temat, skontaktuj się z nami w sprawie zamieszczenia linku do Twojej strony. Zielonamapa.pl z założenia nie opisuje wszystkiego, ale ma za zadanie odpowiedzieć na pytanie: Czy dane miejsce jest dla mnie? Po więcej informacji odsyłamy do innych blogów.

Kto stoi za Zielonamapa.pl?

Jesteśmy grupą 12 podróżników, których połączyła pasja odkrywania świata. Łącznie spędziliśmy setki godzin w samolotach i na lotniskach, pokonaliśmy tysiące kilometrów i zwiedziliśmy dziesiątki krajów. Uznaliśmy, że czas najwyższy podzielić się naszym doświadczeniem. Tak zrodził się pomysł stworzenia Zielonej Mapy, największego w Polsce przewodnika po świecie. Znajdziesz w nim opisy najatrakcyjniejszych kierunków turystycznych. Nie powstałyby, gdyby nie nasze przeżycia i obserwacje. A to znaczy, że osobiście odwiedziliśmy miejsca, o których piszemy i spaliśmy w hotelach, które polecamy.

Stawiamy na wysoki poziom merytoryczny i aktualność zawartych na stronie treści. Każdego dnia pracujemy nad tym, aby trafiały do Ciebie praktyczne i wysokie jakościowo artykuły, napisane w przystępnej formie. Mamy nadzieję, że uda nam się Cię zainspirować. Przyjemnej lektury!