Jak to działa?

Czym jest Zielonamapa.pl?

Zielonamapa.pl to przewodnik po Ameryce Południowej i Europie, który pokazuje Ci miejsca w danym kraju, w zależności od tego co lubisz robić w podróży. To jeden z najbardziej opiniotwórczych serwisów podróżniczych w Polsce. Pozwala zaoszczędzić Ci czas na planowaniu podróży, przeglądaniu grup na Facebooku, przewodników i blogów podróżniczych. W szybki sposób dowiesz się czy dane miejsce jest dla Ciebie, co na jego temat sądzą inni podróżnicy.

Dodawaj opinie i zgarniaj nagrody

Większość serwisów podróżniczych (na przykład Trip Advisor) nagradza swoich użytkowników za tworzenie treści kompletnie bezwartościowymi odznaczeniami. Zielonamapa.pl oferuje Ci realne nagrody w postaci pocztówek z całego świata lub książek podróżniczych. Za każde 5 dodanych opinii do mapy otrzymujesz nagrody. Szczegóły promocji znajdziesz tutaj.

Jak się poruszać po stronie?

U góry strony znajdziesz wyszukiwarkę. Wystarczy że wpiszesz nazwę miejsca, które Cię interesuje i zatwierdzisz enterem. Możesz tam wpisać zarówno nazwę miasta jak i nazwę kraju. Dodatkowo możesz kliknąć dane miejsce na mapie. Kolejne kliknięcie w dymek z nazwą miejsca powoduje otwarcie strony. Możesz też szybko nawigować między państwami klikając w dany kraj na mapie, a następnie ponownie klikając w dymek.

Nie mogę znaleźć miejsca, którego szukam

Na mapie znajdziesz miejsca z Ameryki Południowej i Europy. Dopiero w przyszłości opiszemy pozostałe kontynenty. Zielonamapa.pl nie pokazuje Ci wszystkich możliwych miejsc, ale tylko te najciekawsze w danym kraju. Stawiamy na jakość a nie na ilość. Na podstawie opisów oraz opinii innych podróżników dowiesz się czy dane miejsce jest dla Ciebie. Czy przypadnie Ci do gustu. Jeśli upierasz się, że jakieś miejsce powinno się znaleźć na mapie, napisz do mnie.

Jak działają kategorie na mapie?

Do wyboru masz jedną z 7 kategorii: Pierwszą jest Top – czyli największe atrakcje w danym kraju. Drogą jest Zwiedzanie – czyli miejsca z zabytkami, muzeami, wspaniałą architekturą. Dalej mamy Życie nocne, czyli najbardziej imprezowe miejsca, festiwale. Kategoria Natura to coś dla miłośników parków narodowych, obiektów przyrody oraz atrakcji naturalnych. Plażowicze docenią kategorię Plaże, gdzie pokazuje najlepsze miejsca na rozłożenie ręcznika. Nie wszystkie, ale najlepsze. Kategoria Aktywnie powstała z myślą o ludziach uwielbiających aktywność fizyczną, sporty wodne, zimowe i ekstremalne. Na deser mamy miejsca poza szlakiem, do których nie dociera masowa turystyka oraz miejsca opuszczone lub trudno dostępne.

Jak edytować mapę?

Każdy może edytować opisy do Zielonej Mapy na własną rękę. Jak to zrobić? Znajdź miejsce na mapie. Pierwszy tekst na stronie nie jest edytowalny. Natomiast moduły zaraz pod Galerią możesz edytować. Wystarczy, że klikniesz „edytuj” i wpiszesz dodasz swoją treść. Jeśli ją zaakceptujemy, pojawi się na stronie w ciągu 24 godzin. Nie spamujemy ani nie wrzucamy linków do swoich serwisów.

Znalazłem nieprawdziwe informacje

Jeśli znalazłeś lub znalazłaś nieprawdziwą lub nieaktualną informację napisz do nas. Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc przy tworzeniu tego serwisu. Wszystkie teksty ze strony przejdą niebawem korektę, więc wyeliminujemy błędy składniowe oraz literówki.

Jak dodać linka w dziale "Na blogach"?

Nie możesz dodać linka na własną rękę. Jeśli posiadasz bloga podróżniczego i uważasz że wyczerpuje on dany temat, napisz do mnie w sprawie zamieszczenia linka do Twojej strony. Zielonamapa.pl z założenia nie opisuje wszystkiego, ale ma za zadanie odpowiedzieć na pytanie: Czy dane miejsce jest dla mnie? A po więcej informacji odsyłam do innych blogów.

Kto stoi za Zielonamapa.pl?

Autorem Zielonamapa.pl jestem ja, Tony. Jestem podróżnikiem i autorem bloga i książki podróżniczej Bunkrów nie ma. Nie stoi za mną żadne biuro podróży. Jest to autorski projekt nad którym pracuję od kilku lat i finansuję z własnych środków.