Bardzo łatwo jest się poruszać po mieście-tramwaje,autobusy i kilka linii metra dojeżdżającego do praktycznie wszystkich najciekawszych atrakcji. Wspaniałe miejsca - wzgórza Montjuc Park Guell, Sagrada Famiila, port z pomnikiem Kolumba, łuk triumfalny itp
Uwielbiam to miasto, mam okazje co roku tam bywać i ciągle jestem pod wielkim wrażeniem, jakie wywiera na mnie Rzym i jego architektura . Wszystkim, którzy jeszcze nie byli, polecam wycieczkę do Rzymu. Warto!
Ateny chyba każdy zna jak nie z wizyty, to ze słuchu, z książek z filmów. Jest tutaj tyle do zwiedzenia że trzy dni to mało. I nie ograniczajcie się tylko do głównych atrakcji. Kupcie sobie przewodnik po Atenach i okolicy. Wypożyczcie samochód i na chwilę oderwijcie się od centrum. Nawet jak się jest w innym mieście trzeba tutaj zajrzeć.
Piękne miasto. Jednocześnie polecam niedaleko oddalone Toledo i Segovia nie będziecie żałować. Aczkolwiek jazda samochodem w Madrycie to powiedzmy średnia przyjemność,
Fajna wyspa, fajna stolica, kupa Niemców i Angoli, widoki/plaże jak wszędzie nad morzem śródziemnym, nie spodziewaj się widoków i plaż niczym na Karaibach.
Większość Florencji to masywne budynki z wąskimi ulicami i przesmykami, wielkie kraty w oknach. Dodatkowo te wszystkie tłumy nie robią pozytywnego wrażenia. Jednak mimo to uważam że na chwilę warto tu wpaść.
Bardzo ładna spokojna mała miejscowiść. Widać na całej wyspie ślady " dominacji rzymu "na tym terenie. Zachęcam podzcas pobytu do zrobienia sobie wycieczek. W szczególności pieszej do fortecy "górójącej" nad Hvarem.
Niesamowita miejscowość, czysta, sympatyczni ludzie no i woda po prostu wspaniała. Plaże niestety są kamieniste, ale jeśli się jedzie dobrze przygotowanym jest okey.
Super miejsce do wypooczynku. Czysta woda,rejsy statkiem,piękne zabytki. Zdecydowanie polecam spędzić kilka dni, poczuć klimat starego miasta i otoczenie jeziora. Wieczorem z jeziora widać pięknie oświetlone miasto, zwłaszcza starówkę.
Bardzo ciekawe miejsce do zwiedzenia w Irlandii a dokladnie w Irlandii Północnej, zwłaszcza gdy dopisze pogoda co niestety w Irlandii czasem nie jest możliwe, ale miejsce jest warte zwiedzenia w każdą pogode.
Najlepsza pora na odwiedziny to wczesna jesień, lub wczesna wiosna. W lecie jest zbyt duszno. Miasto polecam na ekstrawaganckie i drogie zakupy, dla ludzi ceniących zabytki. Ceny są jakie są. Czyli wysokie. Nie ma się co łudzić że zjecie obiad za kilka euro w dobrej restauracji.
Bardzo ładna plaża. Złoty piasek a także możliwość zakupienia jedzenia i picia w pobliżu. Jest tylko jedno ale... na plaży w Kadyksie mocno wieje wiatr. Dla miłośników pływania na desce to idealne miejsce.
Będąc w Granadzie koniecznie trzeba zwiedzić Alhambrę. Na zwiedzanie na spokojnie całego obiektu należy przeznaczyć minimum 5 godzin. Cała Alhambra jest rozległa a ilość rzeczy do podziwiania jest naprawdę imponująca.
Miasto jest idealne dla miłośników zwiedzania. Doskonale łączy funkcje stolicy kraju i zachowuje przy tym to co najpiękniejsze a więc historie, zabytki. Pałac Królewski, 18 wieczna bibliotek narodowa, czy choćby muzeum archeologiczne to tylko jedne z niewielu ciekawych miejsc.
Są miejsca w mieście które wcale nie są ładne. A są i takie, które zapierają dech w piersiach i uliczki, które od lat się nie zmieniają. Można też wdrapać się na pobliskie góry i podziwiać panoramę miasta i zatoki.
Ja tylko wymienię niektóre piękne zabytki i miejsca. Bazylika Św. marka, kanał Granade, kościół San Giorgio,plac Św. Marka, stare więzienie. Czas spędziłem na podziwianiu tego wszystkiego a i tak przez tydzień nie zdążyłem zobaczyć wszystkiego co bym chciał.
Neapol jako miejsce do zwiedzania zabytków idealne, natomiast jest to miasto bardzo brudne, zaśmiecone. Nasze polskie miasta w porównaniu z Neapolem jak i całą południową częścią Włoch są czyściutkie i pachnące.
Marsylia zachwyca i przeraża swoją wielokulturowoscia. Ma wiele przepięknych, egzotycznych miejsc. Mnie przyciągnęła do siebie tym, że ciężko tam o monotonię. Marsylia ma do tego bardzo ładną plażę.
Praga jest miejscem magicznym, nie starczy tygodnia, aby poznać wszystkie jej uroki. Na starówce, w otoczeniu wspaniałych zabytków można dobrze zjeść i napić się czeskiego piwa i to za rozsądne pieniądze.
Jest to normalne miasteczko, zamieszkałe przez Portugalczyków, mimo przyjeżdżających turystów. Plaży kilka, niezbyt dużych, ale otoczonych skałami, wygląda to wszystko bardzo przyjemnie. Woda (lipiec) zimna jak w Bałtyku, ale na dworze sporo cieplej.
Miasto posiada swój klimat i atmosferę. Ceny wysokie ale nie z drugiej strony nie ma się co dziwić. Na zamkowe wzgórze, warto pojechać tramwajem 28. Niby z pozoru nic szczególnego ale tramwaje na tej linii są zabytkowe. Lepsze to niż jazda zatłoczonym metrem.
Wspaniała przygoda , wycieczka, trekking. Teren co prawda niegościnny w styczniu lało naprzemiennie z silnym wiatrem ale wrażenia niesamowite ląd jak język węża wcina się w ocean tworząc niesamowite pejzaże.
Miejscowość przereklamowa, ścisk, hałas i zgiełk. Basenów termalnych 14, ale w sezonie możesz tylko w nich postać ze względu na ilość osób. Nie polecam a wręcz odradzam.
Miasto ma niewątpliwie swój urok, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Można zwiedzać, imprezować i odpoczywać. Ceny przystępne, obsługa w knajpach bardzo miła.
Czaderskie miasto. Jest bardzo dużo możliwości uprawiania sportów i to najróżniejszych.Ceny są przystępne choć musicie sobie zdawać sprawę z tego że są one trochę zawyżone jak każde tego typu. Posiłki w licznych restauracjach dobre. Żeby być jednak do końca szczerym trzeba powiedzieć że menu się powtarza.
Miejsce, które trzeba zobaczyć to sam pałac Doklecjana. O dziwo wejście było w przyzwoitej cenie. Co do cen, trzeba szukać restauracji o mniej szykownych wystrojach to wtedy menu jest w miarę tanie. Im bliżej starszej części i promenady tym drożej. Niezależenie od tego gdzie się zatrzymacie nie ma kłopotu z poruszaniem się po mieście. Komunikacja miejska jest dobrze rozwinięta.
Miasto bardzo ładne, warto zobaczyć promenadę i małą starówkę. Z miasta z dworca PKS można dojechać do pobliskich miast w celu zwiedzania - Split, Wyspa Braci, Omiś, Szybening, Wodospady Kra.
Miasto jest bardzo atrakcyjne nie ze względu na komercyjność ale na swoją kulturalność. Najważniejszym zabytkiem Puli jest amfiteatr z czasów rzymskich, który tutaj zachował się w bardzo dobrym stanie. Kolejna ciekawa rzecz to katedra
Tak trochę nie codziennie jak dla Polaków około godz 18.30 zaczyna się tzw wieczorny market. Nic innego jak takie rynki u nas w Polsce. Z tą różnicą że ten tutaj jest prawdziwą gratką dla turysty. Miasto jest ogromne, głośne. Jeśli kto chce odpocząć to radze poszukać czegoś mniejszego
Jest doprawdy fantastycznie. Plaże a nich wszystko czego dusza zapragnie. Skutery, narty wodne, piękne Brazylijki. Nic dodać nic ująć. Pubów, kawiarni, restauracji dużych i mniejszych jest tak dużo że ciężko jest zejść choćby 1/4 z nich. Jeśli będziecie chcieli poczuć troszkę turystycznego hałasu to polecam wybrać się na Avenida Atlantica. My nasz wyjazd zaplanowaliśmy na czas trwania karnawału. Najpiękniejsza i najbardziej zabawowa ulica wtedy to Estrada.
Opinie: